Kanał Sueski Hafen | Przejście Kanału Sueskiego, Kanał Sueski

Wybierz datę podróży
Wprowadź całkowitą liczbę podróżnych
Wysłać prośbę
  • Usługa na wynos
  • Dostępność :
  • Ulec poprawie:
  • Powrót:
Port Kanału Sueskiego, Przejście Kanału Sueskiego, Kanał Sueski, Kanał Sueski (w Polierenen właściwie Kanał Sueski) to kanał o długości 163 km, który łączy Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym i dlatego jest ważnym skrótem na szlaku żeglugowym między Europą a Azją , bo inaczej statki są, Afryka musiałaby jeździć dookoła. Kanał Sueski zaczyna się na Morzu Śródziemnym w pobliżu portowego miasta Port Said, a kończy na Morzu Czerwonym w pobliżu miasta Suez, od którego kanał wzięła swoją nazwę. Miasta mają około 500 000 mieszkańców, którzy przyjeżdżają tu głównie przez kanał. Jednocześnie kanał jest linią podziału między faktycznym kontynentem Egiptu a półwyspem Synaj, a tym samym również granicą między Afryką a Azją. Port na Kanale Sueskim, Przejście przez Kanał Sueski, Kanał Sueski, Port na Kanale Sueskim, Przejście przez Kanał Sueski

Ceny

Trasa

Port Kanału Sueskiego | Pasaż Kanału Sueskiego, Kanał Sueski l.

Kanał Sueski lub Kanał Sueski to kanał żeglugowy wEgipcie między miastami portowymi Port Said i Port Taufiq niedaleko Suezu , łączący Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym przez Przesmyk Sueski, oszczędzający żeglugę morską między Północnym Atlantykiem a Oceanem Indyjskim . trasa po Afryce. Został otwarty 17 listopada 1869 roku. Jej długość nad lądem wynosi 162,25 km. W momencie pogłębienia zakończonego w 2009 roku ma długość 193,30 km, łącznie z kanałami dojazdowymi północnym i południowym. Kanał stanowi granicę między Afryką a Azją .

A

Kanał Sueski (a właściwie Kanał Sueski po polsku) to 163-kilometrowy kanał, który łączy Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym i dlatego jest ważnym skrótem na szlaku żeglugowym między Europą a Azją, gdyż w przeciwnym razie statki musiałyby ominąć Afrykę . Kanał Sueski zaczyna się na Morzu Śródziemnym w portowym mieście Port Said, a kończy na Morzu Czerwonym w mieście Suez, od którego kanał wzięła swoją nazwę. Miasta mają około 500 000 mieszkańców, którzy przyjeżdżają tu głównie przez kanał. Jednocześnie kanał stanowi linię podziału między faktycznym kontynentem Egiptu a półwyspem Synaj, a tym samym granicę między Afryką a Azją.

fabuła

Już w 1400 pne faraonowie Seti I i Ramsis II rozpoczęli planowanie i budowę kanału, który łączyłby Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym. Dzięki naturalnym warunkom było to już możliwe przy ówczesnej technologii. Jednak z powodu różnych okoliczności budowa ówczesnego Kanału Sueskiego trwała do 500 roku p.n.e. Zaledwie kilkaset lat później kanał ponownie się zamulił.

Idea kanału między Morzem Śródziemnym a Morzem Czerwonym nie wygasła jednak, tak że w 1846 roku, po zleconym badaniu, grupa badawcza stwierdziła, że różnica poziomów dwóch mórz jest nieznaczna. Nastąpiły dalsze plany, a inżynier i dyplomata Ferdynand de Lesseps ostatecznie uzyskał pozwolenie na budowę kanału w 1856 roku.

Prace nad Kanałem Sueskim trwały prawie 10 lat, od 25 kwietnia 1859 do 18 marca 1869. Do budowy wszystkie materiały budowlane musiały być sprowadzone z Europy do Egiptu , gdyż nie były one dostępne w Egipcie. Trzeba było wykopać kanał od Nilu do Kanału Sueskiego, aby zaopatrywać robotników w wodę pitną, w przeciwnym razie zaopatrzenie w wodę pitną dla robotników byłoby bardzo drogie. W sumie budowa kanału kosztowała 19 milionów funtów i obejmowała 1,5 miliona ludzi, z których 125 000 zginęło w tym procesie.

Po początkowych problemach z ząbkowaniem Kanał Sueski jest obecnie jednym z najważniejszych źródeł dochodów Egiptu. Roczny dochód wynosi obecnie ok. 3 mld euro i wynika z opłat za przejazd Kanałem Sueskim sięgających nawet 8 euro za tonę wagi. Większość dochodów z Kanału Sueskiego zasila sam Egipt. Jednak części są również wykorzystywane do konserwacji kanału. W szczególności należy zabezpieczyć kanał przed zamuleniem. Ale rząd zamierza również poszerzyć go o jeszcze większe statki. Nie należy ponosić kosztów śluz, ponieważ nie są one wymagane ze względu na brak różnicy wysokości między Morzem Śródziemnym a Morzem Czerwonym.

Przejście przez Kanał Sueski, tranzyt

Przez Kanał Sueski można przejść tylko z jednego kierunku. Powodem tego jest niewielka szerokość, która wynosi od 280 metrów na południu do 345 metrów na północy przy powierzchni wody. Na dnie głębokiego na 22,5 metra Kanału Sueskiego szerokość wynosi od 195 do 215 metrów.

Dlatego kanał można przepłynąć tylko w konwojach, co zajmuje od 11 do 16 godzin. W celu zwiększenia przepustowości, Bittersee, położone pośrodku Kanału Sueskiego, służy jako strefa oczekiwania, przez którą mogą przepłynąć statki. Kanał ma obecnie tranzyt 15 000 statków rocznie, przewożąc 14% światowego frachtu morskiego.

rejs

Rejsy kursują również po Kanale Sueskim, ale ma to mniej wspólnego z odkrywaniem krajobrazu, a dużo więcej z miejscem docelowym statku. Są one jednak dość rzadkie z dwóch powodów. Z jednej strony statki pasażerskie muszą również uiszczać opłaty za przejazd przez Kanał Sueski, tak że w przypadku dużych statków wycieczkowych może to kosztować około 100 000 euro. Ale samo przejście nie jest zbyt ekscytujące dla wczasowiczów, ponieważ kanał przecina pustynię, która szybko staje się monotonna i mało urozmaicona. Dlatego wczasowiczom często proponuje się wycieczkę do Kairu podczas przekraczania kanału. W tym celu pasażerowie są wysadzani na lądzie przed rozpoczęciem przejazdu przez Kanał Sueski i wybierają autobus do Kairu, a następnie dojeżdżają autobusem do końcowego punktu kanału.

Port Kanału Sueskiego | Przejście Kanału Sueskiego, Kanał Sueski

Reviews (0 Reviews)

Jak rezerwujesz?

Jak dokonać rezerwacji? Twoje pytania / wątpliwości są dla nas bardzo ważne. Dlatego w pilnych sprawach można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu 00201000835673 (możliwe są również wiadomości WhatsApp i Viber) „prawie” 24 godziny lub bezpośrednio na adres info@book-tour-egypt.com.... Wypełnij w danych na stronie „Zarezerwuj teraz” napisz do nas lub zadzwoń 00201000835673. Następnie umówimy się na spotkanie z naszym przewodnikiem w Twoim hotelu. Po przyjeździe spotka się z Tobą i udzieli dalszych informacji o zarezerwowanej wycieczce, odpowie na Twoje pytania i pr... ...Kontynuuj czytanie

Jak zapłacić ?

Możesz przelać całą kwotę lub depozyt za pośrednictwem swojego banku na nasze konto lub zapłacić gotówką na miejscu w Egipcie. Po przybyciu do Egiptu nasz przewodnik odwiedzi Cię w hotelu, odbierze pieniądze lub saldo i wręczy rachunek Oferujemy pięć opcji: - Możesz przelać całą kwotę lub depozyt na nasze konto za pośrednictwem swojego banku - Przelew pełnej kwoty lub części kwoty jako depozyt Płatność przez PayPal (ewentualnie związana z opłatami) Płatność dla naszego pracownika na lotnisku gotówką Płatność za mniejsze wycieczki (wycieczki safari, nurkowanie z rurką) jest dokonywana w większo... ...Kontynuuj czytanie