Wycieczka samolotem z Sharm El Sheikh do Petry

Dorośli ludzie
210.00
dzieci
180.00
Wybierz datę podróży
Wprowadź całkowitą liczbę podróżnych
Wysłać prośbę
 • Usługa na wynos
 • Dostępność : soboty-środy
 • Ulec poprawie: 4:30 rano
 • Powrót: 20:30
Wycieczka samolotem z Sharm El Sheikh do Petry. Całodniowa wycieczka do Petry, aby zobaczyć zabytki w Petra Jordan. Odwiedź teatr rzymski, grobowce w murze królewskim, kanion Petry i skarbiec (zawiera: bilet lotniczy, wizę do Jordanii, transfery, opłaty za wstęp, przewodnik mówiący po angielsku i lunch.

Ceny

Price per Person
 • 210.00 Price per Dorośli ludzie
 • 180.00 Price per dzieci

Wliczone w cenę

 • Jeść obiad
 • Bilet lotniczy Sharm El Sheikh – Akaba – Sharm El Sheikh
 • Transfery klimatyzowanymi autobusami
 • Jazda konna w kanionie (opcjonalnie)
 • Opłaty za wstęp
 • Wiza z Jordanii
 • przewodnik turystyczny

Nie wliczone w cenę

 • Napoje w restauracji
 • Wszelkie dodatki niewymienione w programie

Zabierać ze sobą

 • dowód osobisty lub paszport
 • Pakiet śniadaniowy
 • Aparat fotograficzny
 • Ciepłe ubrania zimą
 • Lekka odzież latem
 • okulary słoneczne
 • Solidne buty

Trasa

Wycieczka samolotem z Sharm El Sheikh do Petry.

Całodniowa wycieczka do Petry, aby odwiedzić różowo-skalne miasto Petra w Jordanii. Odwiedź teatr rzymski, grobowce w murze królewskim, kanion Petry i skarbiec (w tym: bilet lotniczy, wiza jordańska, transfery, opłaty za wstęp, przewodnik po angielsku i lunch. Opis.

Wycieczka samolotem do Sharm El Sheikh Petra.

Zostaniesz odebrany z hotelu około 5 rano i przewieziony na lotnisko, aby złapać lot do Akaby o 6 rano. Lot trwa około godziny. W ten sposób wylądujesz w Akabie około 7 rano. Będzie tam na Ciebie czekał niemieckojęzyczny przewodnik. Następnie przejazd około 1,5 godziny do skalnego miasta Petra, jednego z siedmiu cudów świata. Ponad 2000 lat temu arabscy Nabatejczycy wyrzeźbili wspaniałe budynki w piaskowcu, który można odkryć na gigantycznym terenie. Można iść konno lub pieszo skalistym wąwozem Sik do prawdopodobnie najpiękniejszego zabytku, czyli Skarbca. Stąd kontynuujemy podróż do ulicy Fasada, Teatru Rzymskiego, Grobów Królewskich i Qasr al-Bint. Po obiedzie w Petrze zostaniesz odwieziony z powrotem do Akaby, gdzie będziesz miał 1 godzinę wolnego czasu na zakupy. Na koniec dnia. Przejazd na lotnisko w Akabie i lot do Sharm el Sheikh. Po przybyciu na lotnisko Sharm el Sheikh zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu klimatyzowanym samochodem

Wycieczki z Sharm el Sheikh do Petry Jordan

„Skarbiec”

U zbiegu rzeki Siq w dolinie znajduje się prawdopodobnie najsłynniejszy budynek Petry, wysoki na prawie 40 mi szeroki na 25 m Khazne al-Firaun, zbudowany w stylu hellenistycznym. „Skarbiec Faraona”, jak nazywali go Beduini, był w rzeczywistości jednym z wielu grobowców skalnych. Być może została stworzona dla nabatejskiego króla Aretasa IV, który rządził w I wieku p.n.e. panował. Inni badacze datują Chazne jednak dopiero na II wiek n.e., za czasów cesarza Hadriana. Mały tolos, okrągła świątynia, otoczona dwoma półszczytami, wznosi się nad portykiem złożonym z sześciu kolumn korynckich. Między kolumnami znajdują się zwietrzałe resztki płaskorzeźb. Na urnie na szczycie okrągłej świątyni widać dziury po kulach. Wracają do strzałów oddanych przez Beduinów, którzy kiedyś próbowali otworzyć domniemany pojemnik ze skarbem. Jednak, podobnie jak cały budynek i inne królewskie grobowce Petry, urna składa się głównie z litej skały.

Teatr rzymski

W drodze z Khazne al-Firaun do centrum Petry po lewej stronie znajduje się Teatr Rzymski, który również został wyrzeźbiony bezpośrednio w skale. W zależności od źródła oferował od 5 000 do 10 000 widzów na 45 rzędach siedzeń. Aby zapobiec gromadzeniu się wody na arenie podczas deszczu, Nabatejczycy zainstalowali wyrafinowany system odwadniający. Typowo rzymski styl teatru widać na przykład w podwyższonej scenie. Tył sceny z kolumnami był wysoki na dwa piętra i ozdobiony freskami, posągami i marmurowymi fryzami. Mur o wysokości 25 m odgradzał teatr od zewnątrz. Kiedy został zbudowany w I wieku, odkryto niektóre komory grobowe, które wcześniej zostały wbite w tylny masyw skalny. W czasach starożytnych w takich grobach szybowych chowano prostych mieszkańców miasta. Teatr został prawdopodobnie zniszczony przez trzęsienie ziemi w 363 r. n.e. W 1961 r. został ponownie odkryty i wykopany przez archeologów amerykańskich [2].

Grobowce Muru Królewskiego

Na północ od teatru po prawej stronie wznosi się tzw. „Königswand”. W połowie wysokości znajduje się tutaj 13 monumentalnych świątyń grobowych, które ze względu na swój rozmiar i dekorację są interpretowane jako grobowce królewskie. Należą do nich „grobowiec pałacowy”, największy kompleks w Petrze, „grobowiec koryncki”, „grobowiec żołnierza” i „grobowiec urny” z II lub III wieku ne W jego skalnej sali znajdują się trzy nisze grobowe. Posiada również dziedziniec otoczony kolumnami, do którego prowadzi ceglana podkonstrukcja. Na północ od tak zwanych grobowców królewskich znajduje się nieco mniejszy „grobowiec Sekstiusa Florentinusa”. Style architektoniczne grobowców wykazują wpływy nabatejskie, greckie i rzymskie.

Ciesz się ekscytującą wycieczką z Sharm El Sheikh do Petry samolotem z Book Tour Egypt

Cena uzależniona jest od ilości uczestników, prosimy o przesłanie zapytania, a my złożymy ofertę z dokładną ceną.

Miejsce zbiórki : Twój hotel w Sharm El Sheikh ---- Return Point your Hotel In Sharm El Sheikh

Reviews (0 Reviews)

Jak rezerwujesz?

Jak dokonać rezerwacji? Twoje pytania / wątpliwości są dla nas bardzo ważne. Dlatego w pilnych sprawach można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu 00201000835673 (możliwe są również wiadomości WhatsApp i Viber) „prawie” 24 godziny lub bezpośrednio na adres info@book-tour-egypt.com.... Wypełnij w danych na stronie „Zarezerwuj teraz” napisz do nas lub zadzwoń 00201000835673. Następnie umówimy się na spotkanie z naszym przewodnikiem w Twoim hotelu. Po przyjeździe spotka się z Tobą i udzieli dalszych informacji o zarezerwowanej wycieczce, odpowie na Twoje pytania i pr... ...Kontynuuj czytanie

Jak zapłacić ?

Możesz przelać całą kwotę lub depozyt za pośrednictwem swojego banku na nasze konto lub zapłacić gotówką na miejscu w Egipcie. Po przybyciu do Egiptu nasz przewodnik odwiedzi Cię w hotelu, odbierze pieniądze lub saldo i wręczy rachunek Oferujemy pięć opcji: - Możesz przelać całą kwotę lub depozyt na nasze konto za pośrednictwem swojego banku - Przelew pełnej kwoty lub części kwoty jako depozyt Płatność przez PayPal (ewentualnie związana z opłatami) Płatność dla naszego pracownika na lotnisku gotówką Płatność za mniejsze wycieczki (wycieczki safari, nurkowanie z rurką) jest dokonywana w większo... ...Kontynuuj czytanie