Wycieczka z Sharm el Sheikh do Luksoru z lotem

Dorośli ludzie
160.00
dzieci
140.00
Wybierz datę podróży
Wprowadź całkowitą liczbę podróżnych
Wysłać prośbę
 • Usługa na wynos
 • Dostępność : Codziennie
 • Ulec poprawie: 4:30 rano
 • Powrót: 20:30
Wycieczka samolotem z Sharm el Sheikh do Luksoru, w Luksorze jest teraz jedna atrakcja po drugiej. Nasz program rozpoczynamy od wizyty we wspaniałym kompleksie świątynnym Karnaku. Po obiedzie zostaniesz zabrany motorówką do Teb-Zachodu nad Nilem, gdzie znajdują się ogromne świątynie grobowe faraonów Nowego Państwa. Odwiedzicie „Dolinę Królów”, Kolosy Memnona, Świątynię Hatszepsut i Świątynię Karnak.

Ceny

Price per Person
 • 160.00 Price per Dorośli ludzie
 • 140.00 Price per dzieci

Wliczone w cenę

 • Bilet na lot krajowy
 • Transfery klimatyzowanymi autobusami
 • Wizyta w świątyni Karnak
 • Wizyta w Kolosach Memnona
 • Wizyta w Dolinie Królów
 • Wizyta w tarasowej świątyni królowej Hatszepsut Obiad w Luksorze
 • Polerowanie przewodników mówiących
 • Wszystkie opłaty za wstęp do zabytków

Nie wliczone w cenę

 • Przejażdżka Feluką
 • Napoje w restauracji
 • Wszelkie dodatki niewymienione w programie

Zabierać ze sobą

 • Ważny paszport z wizą
 • Pakiet śniadaniowy
 • Aparat fotograficzny
 • Ciepłe ubrania zimą
 • Lekka odzież latem
 • okulary słoneczne

Trasa

Sharm El Sheikh Luxor „ Wycieczka z Sharm El Sheikh do Luksoru lotem”.

W Luksorze jedna atrakcja następuje po drugiej.

Nasz program rozpoczynamy od wizyty we wspaniałym kompleksie świątynnym Karnaku. Po obiedzie zostaniesz zabrany łodzią motorową przez Nil do Teb-Zachodnich, gdzie znajdują się potężne świątynie grobowe faraonów Nowego Państwa. Odwiedzicie „Dolinę Królów”, Kolosy Memnona, Świątynię Hatszepsut.

Opis:O godzinie 6:00 zostaniesz odebrany z hotelu i przewieziony na lotnisko, aby złapać krajowy lot Egypt Air do Luksoru o 6:00 rano. Lot trwa około godziny. W ten sposób wylądujesz w Luksorze około 7 rano. Będzie tam na Ciebie czekał niemieckojęzyczny przewodnik. Następnie przejazd zachodnim brzegiem Nilu (Teby Zachodnie) w Dolinie Królów, aby odwiedzić 3 ciekawe grobowce. Jedź dalej do Deir el Bahary, aby odwiedzić świątynię grobową królowej Hatszepsut. W drodze powrotnej zatrzymaj się na krótko w Kolosach Memnona

Po obiedzie powrót na wschodni brzeg Nilu ( wyciąg T-wschód), aby zwiedzić piękny kompleks świątynny Karnak ze świętym jeziorem.Na koniec dnia przejazd na lotnisko w Luksorze na lot krajowy do Sharm el Sheikh. Po przybyciu na lotnisko Sharm el Sheikh zostaniesz przewieziony z powrotem do hotelu klimatyzowanym samochodem.

Wycieczki z Sharm el Sheikh do Luksoru

Dolina Królów

była nekropolią w starożytnym Egipcie, gdzie do tej pory odkryto 64 grobowce i doły. Anomalia radaru, która jest interpretowana jako grób, jest uważana za „KV65”, ale do tej pory nie była dalej badana. Grobowce władców Nowego Państwa (ok. 1550 p.n.e. do 1069 p.n.e[2], XVIII-XX dynastia) znajdują się w szczególności w Dolinie Królów. Dolina znajduje się w Tebach-West, naprzeciwko Karnaku, na skraju pustyni i otoczona wysokimi górami, zwłaszcza naturalną piramidą skalną el Korn lub el-Qurn (Róg). Niemal cały obszar Teb Zachodnich tworzy ogromną nekropolię. Na południu leży Dolina Królowych. Mimo tysięcy lat działalności rabusiów i grabieżców grobów, Dolina Królów wciąż dostarczała współczesnym egiptologom wiele niezwykle cennych znalezisk wykopaliskowych. Między innymi w 1922 r. Howard Carter odkrył tutaj w dużej mierze nienaruszony grób Tutanchamona (KV62).

kompleks świątynny Karnaku

Świątynie Luksoru i Świątynie Karnaku były kiedyś połączone aleją sfinksów, po której odbywały się procesje starożytnego Egiptu. Taka procesja kojarzyła się z Opetfest, świętem odnowy. Pozostałości tej alei sfinksów zachowały się przy wejściu do obu świątyń. Bardzo trudno opisać zespół świątynny Karnaku. Dotyczy to zarówno rozszerzenia obszaru, jak i odpowiedniego podziału chronologicznego. Myląca jest też praktycznie nieistniejąca chronologia wielu faz budowy, ponieważ wielu władców budowało, burzyło, odnawiało i odbudowywało tam, gdzie było miejsce. Za dobre maniery uznawano również złożenie podpisu w Karnaku.

Kolosy Memnona

Kolosy Memnona to dwa starożytne egipskie kolosalne posągi z XIV wieku pne stojące obok siebie. Znajdują się w dolinie Nilu niedaleko Doliny Królów (Bibân el-Molûk) w Tebach Zachodnich. Posągi znajdowały się w przeszłości przed pylonami wejścia do świątyni Amenhotepa III. (egipski Amenhotep III.), faraon z XVIII dynastii.

Świątynia Hatszepsut

Świątynia Hatszepsut, położona w Deir el Bahri na zachodnim brzegu Nilu w Tebach Zachodnich, jest jednym z najbardziej fascynujących zabytków i imponującym świadectwem starożytnej architektury egipskiej. Równie niezwykła jak jej konstrukcja jest szczególna cecha, że budowę Świątyni Hatszepsut zleciła kobieta. Wspaniała wapienna świątynia, dobrze zachowana do dziś, została zbudowana w zaledwie 15 lat. Ten tak zwany dom milionowy oznacza królewską świątynię grobową i był wyrazem mistycznego zjednoczenia króla z potężnym bóstwem egipskim, dzięki któremu król nadal istniał.

Świątynia Hatszepsut opowiada historię kobiety sukcesu w starożytnym Egipcie. Hatszepsut była córką Totmesa I. Po śmierci męża Totmesa II przejęła sprawy państwa Totmesa III, prawowitego następcy tronu, wówczas jeszcze nieletniego. Zgodnie z obowiązującym prawem, sama Hatszepsut nie była uprawniona do dziedziczenia, a mimo to została koronowana na faraona w drugim roku swojego panowania. W tym czasie nie była akceptowana jako kobieta i spotykała się z represjami. Stało się tak pomimo tego, że odniosła znaczny sukces polityczny. Pod panowaniem królowej XVIII dynastii, która rządziła od 1479 roku aż do jej śmierci w 1458 roku p.n.e. rządzony Egipt przeżywał okres wielkiego boomu gospodarczego i długi okres pokoju.

Wycieczka z Sharm AL Sheihkh do Luksoru samolotem

Cena uzależniona jest od ilości uczestników, prosimy o przesłanie zapytania, a my złożymy ofertę z dokładną ceną.

Miejsce zbiórki : Twój hotel w Sharm El Sheikh ---- Return Point your Hotel In Sharm El Sheikh

Reviews (0 Reviews)

Jak rezerwujesz?

Jak dokonać rezerwacji? Twoje pytania / wątpliwości są dla nas bardzo ważne. Dlatego w pilnych sprawach można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu 00201000835673 (możliwe są również wiadomości WhatsApp i Viber) „prawie” 24 godziny lub bezpośrednio na adres info@book-tour-egypt.com.... Wypełnij w danych na stronie „Zarezerwuj teraz” napisz do nas lub zadzwoń 00201000835673. Następnie umówimy się na spotkanie z naszym przewodnikiem w Twoim hotelu. Po przyjeździe spotka się z Tobą i udzieli dalszych informacji o zarezerwowanej wycieczce, odpowie na Twoje pytania i pr... ...Kontynuuj czytanie

Jak zapłacić ?

Możesz przelać całą kwotę lub depozyt za pośrednictwem swojego banku na nasze konto lub zapłacić gotówką na miejscu w Egipcie. Po przybyciu do Egiptu nasz przewodnik odwiedzi Cię w hotelu, odbierze pieniądze lub saldo i wręczy rachunek Oferujemy pięć opcji: - Możesz przelać całą kwotę lub depozyt na nasze konto za pośrednictwem swojego banku - Przelew pełnej kwoty lub części kwoty jako depozyt Płatność przez PayPal (ewentualnie związana z opłatami) Płatność dla naszego pracownika na lotnisku gotówką Płatność za mniejsze wycieczki (wycieczki safari, nurkowanie z rurką) jest dokonywana w większo... ...Kontynuuj czytanie