2-dniowa wycieczka do Kairu i Luksoru samolotem z Sharm el Sheihkh

Dorośli ludzie
240.00
dzieci
200.00
Wybierz datę podróży
Wprowadź całkowitą liczbę podróżnych
Wysłać prośbę
 • Usługa na wynos
 • Dostępność : Codzienny
 • Ulec poprawie: 4:30 rano
 • Powrót: 21:30.
2-dniowa wycieczka do Kairu i Luksoru samolotem z Sharm el Sheihkh. Podczas wakacji w Sharm El Sheikh ciesz się wspaniałą wycieczką samolotem do Kairu i Luksoru i odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena, Sfinksa, Egipskie Muzeum Narodowe, Bazar Khan El-Khalili, Teby-Zachód, Dolinę Królów, Świątynia Królowej Hatszepsut i Kolosa Memnona oraz Teby Wschodnie ze świątynią Karnak.

Ceny

Price per Person
 • 240.00 Price per Dorośli ludzie
 • 200.00 Price per dzieci

Wliczone w cenę

 • Lunch w Kairze i Luksorze
 • Pobyt w hotelu w Kairze ze śniadaniem?
 • Bilet na lot krajowy
 • Transfery klimatyzowanymi autobusami
 • Piramidy i sfinks
 • Opłaty za wstęp do Muzeum Egipskiego
 • Piramidy i sfinks
 • Opłaty za wstęp do świątyni Karnak - Dolina Królów - Świątynia grobowa królowej Hatszepsut
 • polskojęzyczny przewodnik w Kairze-Luksorze
 • Opłaty za wstęp do Muzeum Egipskiego

Nie wliczone w cenę

 • Przejażdżka Feluką
 • Napoje w restauracji
 • Pokaz dźwięku i światła
 • Wszelkie dodatki niewymienione w programie

Zabierać ze sobą

 • Ważny paszport z wizą
 • Pakiet śniadaniowy
 • Aparat fotograficzny
 • Ciepłe ubrania zimą
 • Lekka odzież latem
 • okulary słoneczne

Trasa

2-dniowa wycieczka do Kairu i Luksoru samolotem z Sharm el Sheihkh

Opis:

Dzień 1: Lot do Kairu - Piramidy w Gizie, Muzeum Egipskie i Bazar Khan El-Khalili - Lot do Luksoru

Wcześnie rano zostaniesz przeniesiony z hotelu na lotnisko w Szarm el-Szejk na 45-minutowy lot do Kairu. W Kairze powita Cię Twój niemieckojęzyczny przewodnik, który będzie Ci towarzyszył podczas całej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się wizytą w Muzeum Egipskim, jednym z najciekawszych zabytków w Kairze, gdzie wystawionych jest ponad 120 000 dzieł sztuki. Cała kolekcja muzeum obejmuje przedmioty ze Starego, Średniego i Nowego Państwa, a także wystawę króla Tut Ankh Amona. Po wizycie w Muzeum Egipskim zostaniesz przewieziony do jednego z siedmiu cudów świata > Wielkich Piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Wycieczka po piramidzie kończy się przy Sfinksie i okolicznych świątyniach.Następnie zjedz obiad w lokalnej restauracji.Na koniec przespaceruj się alejkami bazaru Khan-El-Kalili i poznaj różne zapachy, hałaśliwe okazje i kolorowe jedzenie, ubrania, pamiątki, rękodzieło itp. Na koniec dnia pojedziesz do 3 gwiazdkowego hotelu, gdzie będziesz miał pobyt na zasadzie bed and breakfast

Dzień 2: Dolina Królów , Świątynia Hatszepsut, Klasztor Memnona i Świątynia Karnaku - Lot powrotny do Sharm el Sheikh

Następnego dnia zostaniesz odebrany z hotelu około 6 rano i przewieziony na lotnisko, aby złapać lot krajowy Egypt Air do Luksoru o 7.30. Lot trwa około godziny. W ten sposób wylądujesz w Luksorze około 8:30. Będzie tam na Ciebie czekał niemieckojęzyczny przewodnik. Następnie wycieczka rozpoczyna się na zachodnim brzegu Nilu (Teby Zachodnie) w Dolinie Królów, aby odwiedzić 3 ciekawe grobowce. Jedź dalej do Deir el Bahary, aby odwiedzić świątynię grobową królowej Hatszepsut. W drodze powrotnej krótki postój w Memnonie – Kolosach. Po obiedzie powrót na wschodni brzeg Nilu (Teby – Wschód) aby odwiedzić piękny kompleks świątynny Karnak ze świętym jeziorem. Pod koniec dnia. Przejazd na lotnisko w Luksorze na lot krajowy do Sharm el Sheikh. Po przybyciu na lotnisko Sharm el Sheikh zostaniesz przewieziony z powrotem do hotelu klimatyzowanym samochodem.

Wycieczki z Sharm el Sheikh do Kairu i Luksoru

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie są jedynymi pozostałymi z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata i są jedną z najbardziej znanych budowli na świecie. Znajdują się one około 15 kilometrów od centrum Kairu, stolicy Egiptu, na obrzeżach Gizy, przedmieścia Kairu z 2 milionami mieszkańców. Odległość od centrum Gizy wynosi około 8 kilometrów. Cały obszar znajduje się po zachodniej stronie Nilu, ale w pewnej odległości od niego, dlatego znajduje się na pustyni.

Oprócz trzech głównych piramid, Piramidy Cheopsa, Piramidy Chefrena i Piramidy Menkaure, piramidy w Gizie obejmują również Wielkiego Sfinksa z Gizy, kilka innych małych piramid bocznych, w których na przykład żony chowano faraonów, a także wsie robotnicze, świątynie i cmentarzyska.

Piramidy w Gizie zostały zbudowane w latach 2620 do 2500 pne, co odpowiada IV dynastii. Ale jeszcze wcześniej, w pierwszej do trzeciej dynastii, około 3 kilometry kwadratowe piramid w Gizie i Sfinksa były używane jako grób faraonów. Nie jest jednak jasne, w jakim stopniu powstałe wówczas grobowce zostały zniszczone podczas budowy piramid.

Muzeum Egipskie

Muzeum Egipskie na wschodnim brzegu Nilu w Kairze zostało założone w 1857 roku przez Augusta Mariette i obecnie obejmuje około 150 000 eksponatów z 4500 lat historii Egiptu. Chociaż tylko niewielka część jest w ogóle dostępna dla zwiedzających, czas dostępny podczas wycieczki do Egiptu to zdecydowanie za mało, aby uzyskać jakikolwiek wgląd, nie mówiąc już o przeglądzie eksponatów. Zrozumienie i sklasyfikowanie różnorodności i rozwoju architektury i sztuki może być nawet trudne lub wręcz niemożliwe dla niewtajemniczonych. Sfinks z Gizy

Sfinks z Gizy

Sfinks Giza to największa rzeźba egipska . Został wyrzeźbiony z wapiennej skały płaskowyżu Gizy i przedstawia leżącego lwa z ludzką głową i tak zwaną chustą Nemes.Sfinks był pierwotnie pomalowany czerwonawą ochrą i miał również kozią bródkę, która odpadła w czasach starożytnych. Jego fragmenty znajdują się obecnie w British Museum w Londynie.

Dolina Królów

była nekropolią w starożytnym Egipcie, gdzie do tej pory odkryto 64 grobowce i doły. Anomalia radaru, która jest interpretowana jako grób, jest uważana za „KV65”, ale do tej pory nie była dalej badana. Grobowce władców Nowego Państwa (ok. 1550 pne do 1069 pne[2], dynastia od XVIII do XX) znajdują się w szczególności w Dolinie Królów. Dolina znajduje się w Tebach-Zachód, naprzeciwko Karnaku, na skraju pustyni i jest otoczona wysokimi górami, zwłaszcza naturalną piramidą skalną el Korn lub el-Qurn (Róg). Niemal cały obszar Teb Zachodnich tworzy ogromną nekropolię. Na południu leży Dolina Królowych. Mimo tysięcy lat działalności rabusiów i grabieżców grobów, Dolina Królów wciąż dostarczała współczesnym egiptologom wiele niezwykle cennych znalezisk wykopaliskowych. Między innymi w 1922 r. Howard Carter odkrył tutaj w dużej mierze nienaruszony grób Tutanchamona (KV62).

kompleks świątynny Karnaku

Świątynie Luksoru i Świątynie Karnaku były kiedyś połączone aleją sfinksów, po której odbywały się procesje starożytnego Egiptu. Taka procesja kojarzyła się z Opetfest, świętem odnowy. Pozostałości tej alei sfinksów zachowały się przy wejściu do obu świątyń. Bardzo trudno opisać zespół świątynny Karnaku. Dotyczy to zarówno rozszerzenia obszaru, jak i odpowiedniego podziału chronologicznego. Myląca jest też praktycznie nieistniejąca chronologia wielu faz budowy, ponieważ wielu władców budowało, burzyło, odnawiało i odbudowywało tam, gdzie było miejsce. Za dobre maniery uznawano również złożenie podpisu w Karnaku. Jednak uważano też za „dobre obyczaje” burzenie sanktuariów przodków i tworzenie z ich kamieni własnych budowli, a przynajmniej wydrapywanie kartuszy imiennych i stylizowanych twarzy. Hatszepsut, Amenhotep IV (Achnaton) i Tutanchamon są tego słynnymi przykładami. Sprawy nie ułatwia też niekiedy bardzo zły stan zachowania poszczególnych obszarów. Polecamy pokaz światła i dźwięku, który odbywa się każdego wieczoru w kompleksie nad Jeziorem Świętym. Zrozumiałe wyjaśnienia poparte są efektami świetlnymi, które podkreślają poszczególne etapy budowy, a także przypisują je do ich chronologii i budowniczego. W zasadzie cały kompleks można podzielić na trzy dzielnice, które zostały poświęcone wszystkim bogom. Z jednej strony jest to obszar Mut na południu, z drugiej na północy obszar Miesiąca a z trzeciej pośrodku największy i najbardziej złożony obszar, obszar Amona. Aby nie stracić orientacji, na poniższym rysunku pokazano jedynie centralną dzielnicę Amona, która – z turystycznego punktu widzenia – jest jednocześnie najciekawszym i bez wątpienia najbardziej monumentalnym obszarem kompleksu świątynnego. Staje się to jasne dla każdego gościa, który przechadza się aleją sfinksów i widzi przed nimi potężny pierwszy pylon wyrastający jak góra w wiecznie błękitne niebo

Kolosy Memnona

Kolosy Memnona to dwa starożytne egipskie kolosalne posągi z XIV wieku pne stojące obok siebie. Znajdują się w dolinie Nilu niedaleko Doliny Królów (Bibân el-Molûk) w Tebach Zachodnich. Posągi znajdowały się w przeszłości przed pylonami wejścia do świątyni Amenhotepa III. (egipski Amenhotep III), faraon z XVIII dynastii .

Świątynia Hatszepsut

Świątynia Hatszepsut, położona w Deir el Bahri na zachodnim brzegu Nilu w Tebach Zachodnich, jest jednym z najbardziej fascynujących zabytków i imponującym świadectwem starożytnej architektury egipskiej. Równie niezwykła jak jej konstrukcja jest szczególna cecha, że budowę Świątyni Hatszepsut zleciła kobieta. Wspaniała wapienna świątynia, dobrze zachowana do dziś, została zbudowana w ciągu zaledwie 15 lat. Ten tak zwany dom milionowy oznacza królewską świątynię grobową i był wyrazem mistycznego zjednoczenia króla z potężnym bóstwem egipskim, dzięki któremu król nadal istniał.

Świątynia Hatszepsut opowiada historię kobiety sukcesu w starożytnym Egipcie. Hatszepsut była córką Totmesa I. Po śmierci męża Totmesa II przejęła sprawy państwa Totmesa III, prawowitego następcy tronu, wówczas jeszcze nieletniego. Zgodnie z obowiązującym prawem, sama Hatszepsut nie była uprawniona do dziedziczenia, a mimo to została koronowana na faraona w drugim roku swojego panowania. W tym czasie nie była akceptowana jako kobieta i spotykała się z represjami. Stało się tak pomimo tego, że odniosła znaczny sukces polityczny. Pod panowaniem królowej XVIII dynastii, która rządziła od 1479 roku aż do jej śmierci w 1458 roku p.n.e. rządzony Egipt przeżywał okres wielkiego rozkwitu gospodarczego i długi okres pokoju.

Cena uzależniona jest od ilości uczestników, prosimy o przesłanie zapytania, a my złożymy ofertę z dokładną ceną.

Miejsce zbiórki : Twój hotel w Sharm El Sheikh ---- Return Point your Hotel In Sharm El Sheikh

Reviews (0 Reviews)

Jak rezerwujesz?

Jak dokonać rezerwacji? Twoje pytania / wątpliwości są dla nas bardzo ważne. Dlatego w pilnych sprawach można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu 00201000835673 (możliwe są również wiadomości WhatsApp i Viber) „prawie” 24 godziny lub bezpośrednio na adres info@book-tour-egypt.com.... Wypełnij w danych na stronie „Zarezerwuj teraz” napisz do nas lub zadzwoń 00201000835673. Następnie umówimy się na spotkanie z naszym przewodnikiem w Twoim hotelu. Po przyjeździe spotka się z Tobą i udzieli dalszych informacji o zarezerwowanej wycieczce, odpowie na Twoje pytania i pr... ...Kontynuuj czytanie

Jak zapłacić ?

Możesz przelać całą kwotę lub depozyt za pośrednictwem swojego banku na nasze konto lub zapłacić gotówką na miejscu w Egipcie. Po przybyciu do Egiptu nasz przewodnik odwiedzi Cię w hotelu, odbierze pieniądze lub saldo i wręczy rachunek Oferujemy pięć opcji: - Możesz przelać całą kwotę lub depozyt na nasze konto za pośrednictwem swojego banku - Przelew pełnej kwoty lub części kwoty jako depozyt Płatność przez PayPal (ewentualnie związana z opłatami) Płatność dla naszego pracownika na lotnisku gotówką Płatność za mniejsze wycieczki (wycieczki safari, nurkowanie z rurką) jest dokonywana w większo... ...Kontynuuj czytanie