Wycieczka Sharm El Sheikh-Kair 2 dni

Dorośli ludzie
110.00
dzieci
70.00
Wybierz datę podróży
Wprowadź całkowitą liczbę podróżnych
Wysłać prośbę
 • Usługa na wynos
 • Dostępność : Codzienny
 • Ulec poprawie: 1:30 rano
 • Powrót: 23:30.
Wycieczka Sharm El Sheikh-Kair 2 dni. Odwiedź piramidy, Sfinksa, Muzeum Egipskie, piramidę schodkową, groby urzędników w Sakkarze, bazarze Khan-el-Khalili, Cytadelę Sala Din i Meczet Alabastrowy z .. Obejmuje opłaty za wstęp, jedno śniadanie i dwa obiady . 10 € dopłata za pokój jednoosobowy Sharm, Sharm El Sheikh, wycieczka do Kairu z Sharm El Sheikh, Kair, Sharm el Sheikh, piramidy, Sfinks, Egipskie Muzeum Narodowe, piramida schodkowa, oficjalne groby w Sakkarze, zwiedzanie miasta, bazar Khan-el-Khalili , cytadela Sala Din, meczet Alabaster.

Ceny

Price per Person
 • 110.00 Price per Dorośli ludzie
 • 70.00 Price per dzieci

Wliczone w cenę

 • Wycieczka autobusowa Sharm El Sheikh -Kairo- Sharm El Sheikh
 • Wizyta w piramidach w Gizie i Sfinksie
 • Wizyta piramidy schodkowej w Sakkarze
 • Wizyta w grobach urzędników w Sakkarze
 • Wizyta w Muzeum Egipskim
 • Wizyta w cytadeli i meczecie alabastrowym
 • Wizyta na bazarze Khan El Kallili.
 • Nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem
 • Obiad pierwszego dnia; drugiego dnia śniadanie i obiad
 • Wszystkie opłaty za wstęp do zabytków
 • przewodnik po polsku

Nie wliczone w cenę

 • Przejażdżka Fellukiem
 • Napoje w restauracji
 • Wszelkie dodatki niewymienione w programie

Zabierać ze sobą

 • Ważny paszport z wizą
 • Pakiet śniadaniowy
 • Aparat fotograficzny
 • Ciepłe ubrania zimą
 • Lekka odzież latem
 • okulary słoneczne

Trasa

Wycieczka Sharm El Sheikh-Kair 2 dni.

Odwiedź piramidy , sfinksa , muzeum egipskie , piramidę schodkową , oficjalne grobowce w Sakkarze , bazar Khan-el-Khalili , cytadelę Sala Din i meczet Alabastrowy . Cena obejmuje wstęp, jedno śniadanie i 2 obiady. Jednorazowy dodatek w wysokości 10 €

Opis:

Ta wycieczka daje znacznie więcej czasu na zwiedzanie zabytków. Trasa autobusowa o długości 475 km wiedzie piękną trasą wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego i przez imponującą pustynię Synaj do Kairu. Trwa około 6 godzin.

W Kairze program rozpoczniesz od wizyty w piramidzie schodkowej i oficjalnych grobowcach w Sakkarze.

Po obiedzie odwiedź Piramidy w Gizie i Sfinksa. Następnie jedź do zarezerwowanego hotelu.

Drugiego dnia program rozpoczniesz od wizyty w Egipskim Muzeum Narodowym, jednym z najciekawszych zabytków w Kairze.

Po obiedzie wizyta w Cytadeli i Meczecie Alabastrowym Muhammeda Alego, a następnie wizyta na Bazarze Khan-el-Khalili. Następnie wróć do Sharm El Sheikh.

Wycieczki z Sharm do Kairu autobusem 2 dni

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie są jedynymi pozostałymi z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata i są jedną z najbardziej znanych budowli na świecie. Znajdują się one około 15 kilometrów od centrum Kairu, stolicy Egiptu, na obrzeżach Gizy, przedmieścia Kairu z 2 milionami mieszkańców. Odległość od centrum Gizy wynosi około 8 kilometrów. Cały obszar znajduje się po zachodniej stronie Nilu, ale w pewnej odległości od niego, dlatego znajduje się na pustyni.

Oprócz trzech głównych piramid, Piramidy Cheopsa, Piramidy Chefrena i Piramidy Menkaure, piramidy w Gizie obejmują również Wielkiego Sfinksa z Gizy, kilka innych małych piramid bocznych, w których na przykład żony chowano faraonów, a także wsie robotnicze, świątynie i cmentarzyska.

Piramidy w Gizie zostały zbudowane w latach 2620 do 2500 pne, co odpowiada IV dynastii. Ale jeszcze wcześniej, w pierwszej do trzeciej dynastii, około 3 kilometry kwadratowe piramid w Gizie i Sfinksa były używane jako grób faraonów. Nie jest jednak jasne, w jakim stopniu powstałe wówczas grobowce zostały zniszczone podczas budowy piramid.

Muzeum Egipskie

Muzeum Egipskie na wschodnim brzegu Nilu w Kairze zostało założone w 1857 roku przez Augusta Mariette i obecnie obejmuje około 150 000 eksponatów z 4500 lat historii Egiptu. Chociaż tylko niewielka część jest w ogóle dostępna dla zwiedzających, czas dostępny podczas wycieczki do Egiptu to zdecydowanie za mało, aby uzyskać jakikolwiek wgląd, nie mówiąc już o przeglądzie eksponatów. Zrozumienie i sklasyfikowanie różnorodności i rozwoju architektury i sztuki może być nawet trudne lub wręcz niemożliwe dla niewtajemniczonych. Sfinks z Gizy

Sfinks z Gizy

Sfinks Giza to największa rzeźba egipska. Został wyrzeźbiony z wapiennej skały płaskowyżu Gizy i przedstawia leżącego lwa z ludzką głową i tak zwaną chustą Nemes.Sfinks był pierwotnie pomalowany czerwonawą ochrą i miał również kozią bródkę, która odpadła w czasach starożytnych. Jego fragmenty znajdują się obecnie w British Museum w Londynie.

Cytadela Kairska

W 1176 r. legendarny sułtan ajjubidzki Salah ed-Din (Saladyn) zbudował cytadelę u podnóża gór Moqattam na wzór syryjskich fortec miejskich, aby chronić przed krzyżowcami. Jednak został ukończony dopiero 30 lat później, w 1207 r., przez bratanka Salaha ed-Dina

Do budowy wykorzystano także frankońskich krzyżowców. Ponieważ część potrzebnego materiału kamiennego została przywieziona z małych piramid w Gizie, wkrótce pojawiły się plotki o „nawiedzającym nocą duchu” faraona, który zemścił się na zbezczeszczeniu jego grobu.

W następnych stuleciach następcy Saladyna kilkakrotnie rozbudowywali i przebudowywali fortecę na szczycie wzgórza. Starsze budynki zostały w większości rozebrane i ponownie wykorzystane. Miało to znaczenie praktyczne, a zapewne także magiczno-propagandowe, oznaczało bowiem zwycięstwo nad przeszłością i wielokrotnie zmieniającymi się dynastiami władców. Cytadela pozostała - z nielicznymi przerwami - rezydencją królewską do 1874 roku.

Kiedy albański Mohammed Ali, wciąż osmański pasza, przejął Egipt, kazał wybudować meczet w miejscu starego pałacu Mameluków, który nosił jego imię i obecnie mieści jego sarkofag. Dynastia założona przez Mohammeda Alego trwała około 150 lat. Na początku XIX w. uczynił cytadelę swoją rezydencją. W 1811 r. wyzwolił kraj spod panowania osmańskiego, zapraszając do swojej twierdzy na wzgórzu wszystkich 480 przywódców mameluków, a następnie każąc ich zamordować. Tym „zabójstwem” pozbył się wciąż potężnej elity przywódców mameluków i otworzył Egipt na zachód.

piramida schodkowa

Potężne cmentarzysko Sakkary, ogromne cmentarzysko starożytnego Memfis, leży około 15 km na południe od Piramidy Cheopsa, na skraju libijskiej pustyni. Rozciąga się na obszarze 7 km długości północ-południe i 500-1500 m szerokości wschód-zachód i posiada pomniki nagrobne z prawie wszystkich epok historii Egiptu. Ta nekropolia została prawdopodobnie nazwana na cześć boga nekropolii z głową sokoła, Sokara i oferuje nam głównie grobowce ze Starego Państwa. Pochowano tu ponad 20 królów, w tym faraona Dżesera (Zosera, 2. króla III dynastii). Miejsce ostatniego spoczynku znaleźli tu przede wszystkim faraonowie III - VI dynastii, a także zasłużeni członkowie ich dworu oraz obywatele Memfis, których było na to stać. Najbardziej imponującą budowlą nekropolii jest piramida schodkowa Dżesera. Podczas swoich 19-letnich rządów jego architekt i najwyższy kanclerz Imhotep zbudował tak zwaną 60-metrową piramidę schodkową w Sakkarze. Według Manethona, Imhotepowi przypisuje się wynalezienie budynku z ociosanych kamieni. Pełne opanowanie technologii na początku jej wprowadzenia jest zdumiewające. Dziś piramida schodkowa Dżesera i otaczający ją kompleks grobowy są pierwszymi dużymi konstrukcjami kamiennymi w Egipcie. Ich kształt można wytłumaczyć dalszym rozwinięciem wcześniejszych prostokątnych nagrobków, które ze względu na kształt i datę powstania z I i II dynastii nazwano mastabą (bank arabski).

Wycieczka Sharm El Sheikh-Kair 2 dni

Miejsce zbiórki : Twój hotel w Sharm El Sheikh ---- Return Point your Hotel In Sharm El Sheikh

Reviews (0 Reviews)

Jak rezerwujesz?

Jak dokonać rezerwacji? Twoje pytania / wątpliwości są dla nas bardzo ważne. Dlatego w pilnych sprawach można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu 00201000835673 (możliwe są również wiadomości WhatsApp i Viber) „prawie” 24 godziny lub bezpośrednio na adres info@book-tour-egypt.com.... Wypełnij w danych na stronie „Zarezerwuj teraz” napisz do nas lub zadzwoń 00201000835673. Następnie umówimy się na spotkanie z naszym przewodnikiem w Twoim hotelu. Po przyjeździe spotka się z Tobą i udzieli dalszych informacji o zarezerwowanej wycieczce, odpowie na Twoje pytania i pr... ...Kontynuuj czytanie

Jak zapłacić ?

Możesz przelać całą kwotę lub depozyt za pośrednictwem swojego banku na nasze konto lub zapłacić gotówką na miejscu w Egipcie. Po przybyciu do Egiptu nasz przewodnik odwiedzi Cię w hotelu, odbierze pieniądze lub saldo i wręczy rachunek Oferujemy pięć opcji: - Możesz przelać całą kwotę lub depozyt na nasze konto za pośrednictwem swojego banku - Przelew pełnej kwoty lub części kwoty jako depozyt Płatność przez PayPal (ewentualnie związana z opłatami) Płatność dla naszego pracownika na lotnisku gotówką Płatność za mniejsze wycieczki (wycieczki safari, nurkowanie z rurką) jest dokonywana w większo... ...Kontynuuj czytanie