Wycieczka do Kairu autobusem z Sharm el Sheikh

Dorośli ludzie
50.00
dzieci
30.00
Wybierz datę podróży
Wprowadź całkowitą liczbę podróżnych
Wysłać prośbę
 • Usługa na wynos
 • Dostępność : Codzienny
 • Ulec poprawie: 13:00.
 • Powrót: 11:00 wieczorem.
Wycieczka autobusem do Kairu z Sharm El Sheikh, zwiedzanie zabytków w Kairze: Piramidy w Gizie i Sfinksa, Egipskie Muzeum Narodowe i prawdopodobnie przejażdżka Feluką po Nilu.

Ceny

Price per Person
 • 50.00 Price per Dorośli ludzie
 • 30.00 Price per dzieci

Wliczone w cenę

 • Transfery klimatyzowanym autobusem
 • Wizyta w piramidach w Gizie i Sfinksie
 • Wizyta w Egipskim Muzeum Narodowym
 • przewodnik po polsku
 • Jeść obiad
 • Wszystkie opłaty za wstęp do zabytków i transfery wliczone w cenę

Nie wliczone w cenę

 • Żeglowanie po Nilu lub wycieczka feluką
 • Wszelkie dodatki niewymienione w programie
 • Napoje w restauracji podczas lunchu

Zabierać ze sobą

 • Paszport z wizą lub dowód osobisty z wizą Egipt
 • Pakiet śniadaniowy
 • Aparat fotograficzny
 • Ciepłe ubrania zimą
 • Lekka odzież latem
 • okulary słoneczne

Trasa

Wycieczka autobusem do Sharm El Sheikh Cairo .

Trasa autobusowa o długości 475 km wiedzie piękną trasą wzdłuż wybrzeża Zatoki Sueskiej i przez imponującą pustynię Synaj do Kairu. Trwa około 6 godzin. W Kairze program rozpoczynasz od wizyty w jedynych ocalałych cudach starożytnego świata; Piramidy w Gizie , Sfinks i Egipskie Muzeum Narodowe .

Opis:

Przewodnik Book Tour Egypt odbierze Cię o 2:00 rano z Twojego hotelu w Sharm el Sheik na najciekawszą wycieczkę do piramid w Kairze i Gizie. Następnie pojedziesz do Kairu klimatyzowanym autobusem. Przybywszy do Kairu, zostaniesz ciepło przywitany przez naszego przewodnika. Następnie zostaniesz zabrany bezpośrednio do Muzeum Egipskiego. Studiując egiptologię i germanistykę, przewodnik z „Sharm el Sheikh Reisen” był w stanie w interesujący sposób wyjaśnić hieroglify wyryte w kamieniu. Posągi faraonów i szczegóły historyczne są również żywo wyjaśnione. Po wizycie w Muzeum Egipskim zostaniesz przewieziony do jednego z siedmiu cudów świata > Wielkich Piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Wycieczka po piramidzie kończy się przy Sfinksie i okolicznych świątyniach, potem zjesz obiad w lokalnej restauracji, a na koniec będziesz miał okazję pospacerować po kairskich targach. Pod koniec dnia zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Sharm el Sheikh.

Wycieczki z Sharm el Sheikh do Kairu odbywają się różnymi środkami transportu. Najpierw czeka nas sześciogodzinna jazda autobusem przez piękną scenerię pustyni Synaj. Kontynuujemy przejazd tunelem Ahmed Hamdi, tunelem drogowym pod Kanałem Sueskim.
Tunel jest łącznikiem między Kairem a Półwyspem Synaj.Po przybyciu do Kairu przywita Cię nasz egiptolog Ahmed Ali. Wprowadzi cię w historię Egiptu. Odwiedzisz piramidy oraz Sfinksa. Innym bardzo interesującym celem podróży jest Muzeum Egipskie, gdzie czeka na Ciebie wiele zabytków Kairu. Odwiedź nas, a przez dwa dni będziemy Ci towarzyszyć przez zapierający dech w piersiach kraj, który oferuje wiele skarbów do odkrycia.
Jeśli również lubisz robić zakupy, Kair oferuje odpowiednie możliwości zakupów. Nie przegap pokazu dźwięków i świateł piramid.

Na luksusowe wakacje i komfortową podróż z Sharm el Sheikh do Kairu polecamy podróż samolotem. Możesz polecieć do fascynującego kraju na dzień lub dwa. Poznajesz ludzi i ciekawą historię Egiptu. Nasz niemieckojęzyczny przewodnik poprowadzi Cię w ekscytującą wyprawę żeglarską po Nilu. Licząca sobie 6852 km (według rozpowszechnionych innych informacji 6671 km, Nil jest dłuższy od Amazonki) jest najdłuższą rzeką na ziemi. Z Jeziora Wiktorii jest jeszcze około 5960 kilometrów szlaku rzecznego, z Chartumu, gdzie Nil Błękitny wpada do Białego Nilu, około 3090 kilometrów i od granicy Sudanu/Egiptu do ujścia, około 1510 kilometrów.

Wycieczki z Sharm el Sheikh do Kairu autobusem

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie są jedynymi pozostałymi z Siedmiu Cudów Starożytnego Świata i są jedną z najbardziej znanych budowli na świecie. Znajdują się one około 15 kilometrów od centrum Kairu, stolicy Egiptu, na obrzeżach Gizy, przedmieścia Kairu z 2 milionami mieszkańców. Odległość od centrum Gizy wynosi około 8 kilometrów. Cały obszar znajduje się po zachodniej stronie Nilu, ale w pewnej odległości od niego, dlatego znajduje się na pustyni.

Oprócz trzech głównych piramid, Piramidy Cheopsa, Piramidy Chefrena i Piramidy Menkaure, piramidy w Gizie obejmują również Wielkiego Sfinksa z Gizy, kilka innych małych piramid bocznych, w których na przykład żony chowano faraonów, a także wsie robotnicze, świątynie i cmentarzyska.

Piramidy w Gizie zostały zbudowane w latach 2620 do 2500 pne, co odpowiada IV dynastii. Ale jeszcze wcześniej, w pierwszej do trzeciej dynastii, około 3 kilometry kwadratowe piramid w Gizie i Sfinksa były używane jako grób faraonów. Nie jest jednak jasne, w jakim stopniu powstałe wówczas grobowce zostały zniszczone podczas budowy piramid.

Muzeum Egipskie

Muzeum Egipskie na wschodnim brzegu Nilu w Kairze zostało założone w 1857 roku przez Augusta Mariette i obecnie obejmuje około 150 000 eksponatów z 4500 lat historii Egiptu. Chociaż tylko niewielka część jest w ogóle dostępna dla zwiedzających, czas dostępny podczas wycieczki do Egiptu to zdecydowanie za mało, aby uzyskać jakikolwiek wgląd, nie mówiąc już o przeglądzie eksponatów. Zrozumienie i sklasyfikowanie różnorodności i rozwoju architektury i sztuki może być nawet trudne lub wręcz niemożliwe dla niewtajemniczonych. Sfinks z Gizy

Sfinks z Gizy

Sfinks Giza to największa rzeźba egipska. Został wyrzeźbiony z wapiennej skały płaskowyżu Gizy i przedstawia leżącego lwa z ludzką głową i tak zwaną chustą Nemes.Sfinks był pierwotnie pomalowany czerwonawą ochrą i miał również kozią bródkę, która odpadła w czasach starożytnych. Jego fragmenty znajdują się obecnie w British Museum w Londynie.

Wycieczka do Kairu autobusem z Sharm el Sheikh

Miejsce zbiórki : Twój hotel w Sharm El Sheikh ---- Return Point your Hotel In Sharm El Sheikh

Reviews (0 Reviews)

Jak rezerwujesz?

Jak dokonać rezerwacji? Twoje pytania / wątpliwości są dla nas bardzo ważne. Dlatego w pilnych sprawach można się z nami skontaktować również telefonicznie pod numerem telefonu 00201000835673 (możliwe są również wiadomości WhatsApp i Viber) „prawie” 24 godziny lub bezpośrednio na adres info@book-tour-egypt.com.... Wypełnij w danych na stronie „Zarezerwuj teraz” napisz do nas lub zadzwoń 00201000835673. Następnie umówimy się na spotkanie z naszym przewodnikiem w Twoim hotelu. Po przyjeździe spotka się z Tobą i udzieli dalszych informacji o zarezerwowanej wycieczce, odpowie na Twoje pytania i pr... ...Kontynuuj czytanie

Jak zapłacić ?

Możesz przelać całą kwotę lub depozyt za pośrednictwem swojego banku na nasze konto lub zapłacić gotówką na miejscu w Egipcie. Po przybyciu do Egiptu nasz przewodnik odwiedzi Cię w hotelu, odbierze pieniądze lub saldo i wręczy rachunek Oferujemy pięć opcji: - Możesz przelać całą kwotę lub depozyt na nasze konto za pośrednictwem swojego banku - Przelew pełnej kwoty lub części kwoty jako depozyt Płatność przez PayPal (ewentualnie związana z opłatami) Płatność dla naszego pracownika na lotnisku gotówką Płatność za mniejsze wycieczki (wycieczki safari, nurkowanie z rurką) jest dokonywana w większo... ...Kontynuuj czytanie